لیست وزرایی هم که به دیدار با رئیس دولت اصلاحات رفتند، پرتعدادتر از این حرف هاست؛ از جنتی تا حجتی و ظریف و زنگنه و… افطاری رئیس‌جمهور به فعالان سیاسی هم از حضور فتنه‌گران خالی نبود و بعضاً زندانیان سیاسی فتنه مهمان سفره تساهل و تسامح رئیس‌جمهور شدند

نائینا/ کبری آسوپار:  اعتراض رهبر معظم انقلاب به همراهی برخی افراد با فتنه‌گران سال ۸۸ در دیدار دانشجویی شنبه شب ایشان صراحت بیشتری یافت و معظم‌له به ادعای برخی‌ها مبنی بر حمایت از نظام و امام و انقلاب و در عین حال روشن نکردن مواضع در مورد فتنه ۸۸ واکنش نشان دادند.

این اعتراض و صریح شدنش برای کسانی که اخبار عیادت رفتن‌ها و استقبال رفتن‌ها و افطاری خوردن‌های برخی افراد با بزرگترهای آشوب‌ها و فتنه‌گری‌های سال ۸۸ را مقابل چشم دارند، کاملاً قابل‌درک است؛ آقایان عبور از خط قرمزهای سیاسی را از حد گذرانده‌اند و در این میان عجیب نیست که رهبری اعتراضشان را صریح‌تر برای مردم بیان کنند.

مخاطبان اعتراض رهبر انقلاب
قبل‌تر مقام معظم رهبری از مسئولان دولتی خواسته بودند که مرزبندی روشنی با اهل فتنه داشته باشند. در همین دیدار ماه رمضان رئیس و اعضای دولت یازدهم با رهبر انقلاب، ایشان فرمودند که « حضرت علی علیه‌السلام توصیه می‌کنند در شرایط فتنه که تشخیص حق و باطل برای مردم بسیار مشکل می‌شود، باید به‌گونه‌ای عمل کرد که هیچ بهره‌ای به نفع فتنه ایجاد نشود… در شرایط فتنه همچون قضایای سال ۸۸، نباید سخن، سکوت، اقدام و حتی نوع نگرش، موجب تقویت فتنه شود. البته ممکن است برخی افراد به‌دلیل گرایش‌های خاص خود، تمایلی به حضور صریح در مقابل فتنه نداشته باشند اما نباید از او هم به نفع فتنه بهره‌برداری شود.» دو سال پیش هم در دیدار رهبر و هیئت دولت در شهریور ۹۳، ایشان چنین تذکری را به وزرا داده بودند: «مسئله‌ فتنه و فتنه‌گران، از مسائل مهم و از خطوط قرمز است که آقایان وزرا باید همان‌گونه که در جلسه‌ رأی اعتماد خود بر فاصله‌گذاری با آن تأکید کردند، همچنان بر آن پایبند باشند.»نکته‌ای که مقامات دولتی و اطرافیان رئیس‌جمهور رعایت نکردند و دیدار با اهل فتنه، حمایت از سردمداران فتنه ۸۸ و تلاش برای رفع حصر سران فتنه هر‌از‌چند‌گاهی از میان اخبار فعالیت‌های دولتمردان یازدهم به گوش رسید. برادر رئیس‌جمهور از سویی و وزیر بهداشت از سویی به عیادت مهدی کروبی می‌رفتند. لیست وزرایی هم که به دیدار با رئیس دولت اصلاحات رفتند، پرتعدادتر از این حرف هاست؛ از جنتی تا حجتی و ظریف و زنگنه و… افطاری رئیس‌جمهور به فعالان سیاسی هم از حضور فتنه‌گران خالی نبود و بعضاً زندانیان سیاسی فتنه مهمان سفره تساهل و تسامح رئیس‌جمهور شدند

. مهمانی افطاری عارف هم با حضور خاتمی بود و نماینده مجلسی که پیش از انتخابات ۹۴ بر اعدام سران فتنه تأکید داشت و در انتخابات مجلس دهم در لیست اصلاح‌طلبان جای گرفت، عکس دست دادن ارادتمندانه‌اش به خاتمی منتشر می‌شود. این همان نماینده مجلسی است که با حکم رئیس مجلس مجدداً به سمت رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس منصوب می‌شود. فعالان فتنه ۸۸ به دیدار آیت‌الله هاشمی رفسنجانی نیز رفته‌اند و… تاج‌زاده از مجرمان امنیتی سال ۸۸ با سابقه سلطنت نامیدن حکومت ولی فقیه و توهین به رهبری ماه گذشته دوران محکومیتش به پایان رسید و زندان اوین را ترک کرد و بعضاً کسانی به دیدنش رفتند که موجی از اعتراض رسانه‌ای را برانگیخت و البته باز هم حضور پررنگ برادر رئیس‌جمهور این سؤال را در ذهن ایجاد می‌کرد که نماینده ویژه رئیس‌جمهور در دیدار مجرم سیاسی ضد حکومت چه می‌کند؟!

این خبرها در ذهن همچنان پررنگ وجود دارد تا وقتی اعتراض رهبر معظم انقلاب به عدم مرزبندی با فتنه‌گران شکل صریحی به خود می‌گیرد، برای همه روشن باشد مخاطب اعتراض حضرتشان چه کسانی هستند. مرزهایی درنوردیده شده که نباید از آن عبور می‌شد؛ و اینک اعتراضی علنی شده که نباید ساده از کنار آن گذشت. شوخی که نبود؛ خون‌ها ریخته شد؛ امنیت‌ها و جان‌ها و مال‌ها مورد هدف جاه طلبی‌ها و دروغ‌سازی‌ها قرار گرفت و آبروی نظام دستاویز مقام طلبی‌ها و جاه طلبی‌ها شد؛ نظام تا لبه پرتگاه رفت و حالا نشست و برخاست با مجرمین این آشوب‌ها جز دهن کجی به حکومت و رأی مردم چه معنای دیگری می‌تواند داشته باشد؟

تناقض حرف و عمل؛ دروغگوها کم حافظه می‌شوند!
اعتراض این بار رهبری اما نکته ظریفی را هم در بردارد؛ همراهی با فتنه‌گران و عدم مرزبندی روشن با سردمدارانی که از فتنه ۸۸ اعلام برائت نکرده‌اند، در کنار ادعای حمایت از انقلاب و نظام و امام نمی‌تواند قرار بگیرد. نمی‌شود آن سو دست حمایت به فتنه‌گرانی داد که از آن شعارهایی که آرمان امام را لگدمال کرد، اعلام برائت نکرده‌اند (شعارهایی همچون نه غزه، نه لبنان، جانم فدای ایران؛ مرگ بر اصل ولایت فقیه؛ جمهوری ایرانی و…) و این سو خود را حامی امام بدانند و دم از انقلاب بزنند. این دوگانگی این بار با صراحت مورد اعتراض رهبر انقلاب قرار گرفت تا حجت تمام شود که نمی‌شود هم خود را در خط نظام و امام و انقلاب دانست و هم با فتنه‌گران ۸۸ سر یک سفره نشست: «رسم شده برخی درعین ادعای حمایت از نظام و امام و انقلاب، موضع خود را درباره‌ فتنه‌ ٨٨ روشن نمی‌کنند… موضع من درباره‌ فتنه کاملاً صریح است و بر روی این موضوع حساس هستم و ملاک، عدم حمایت از کسانی است که سردمدار یا سوءاستفاده‌کننده از فتنه بودند و هنوز تبری نجسته‌اند.» رهبری می‌گویند که موضع من کاملاً صریح است؛ بنابراین این نتیجه‌گیری‌ای‌ بدیهی‌ است که نمی‌شود دم از رهبری بزنید و همزمان با فتنه‌گران دست دوستی دهید.

فقط با اعلام برائت از فتنه بخشیده می‌شوند
علنی بیان شدن این تذکرات البته معنای دیگری دارد؛ مردم باید در جریان قرار بگیرند که ولی فقیه در مورد این رفتارها تذکرات لازم را داده‌اند و آنان که به تذکرات بی‌اعتنایی کرده‌اند، مقصر هستند اگر این فتنه‌گران دست بازی در مدیریت‌های کشور بیابند. مردم باید بدانند که موضع رهبرانقلاب در مورد فتنه ۸۸ تغییری نکرده و مهم‌تر از همه، باید بدانند نقش آن فتنه در آسیب به ملت و کشور و نظام آن همه پررنگ بوده کسی جز با اعلام برائت از آنچه در فتنه سال ۸۸ روی داده، بخشیده نخواهد شد.

منبع: نائینا