استوار گفت: تشکیل منظم کمیته مناسب سازی برای دسترسی راحت سالمندان و کهنسالان به خدمات عمومی از اولویت هایی است که جدیت مسئولین در اجرایی نمودن مصوبات آن می طلبد.

به گزارش سفیرخور دومین جلسه شورای سالمندان و اولین جلسه کمیته مناسب سازی شهرستان خوروبیابانک به ریاست علی استوار فرماندار و با حضور اعضای شورا و جمعی از خیرین شهرستان خوروبیابانک در محل فرمانداری برگزار شد.

فرماندار خوروبیابانک نعمت سلامتی را بالاترین نعمت خداوندی که به بشر هدیه شده دانست و شکرانه آن را دستگیری از ناتوانان و کسانی که از معلولیت رنج می برند عنوان کرد و افزود: با خرد جمعی و همکاری دستگاههای اجرایی ذیربط و برنامه ریزی دقیق می توان حرمت و جایگاه سالمندان را حفظ نمود .

علی استوار با اشاره به سرمایه های اجتماعی که در طول زمان شکل گرفته و در بعد زمان منجر به فرهنگ سازی در جامعه می شود گفت: تشکیل منظم کمیته مناسب سازی برای دسترسی راحت سالمندان و کهنسالان به خدمات عمومی از اولویت هایی است که جدیت مسئولین در اجرایی نمودن مصوبات آن می طلبد.

وی افزود: ایجاد سطح شیب دار مساجد و هئیت ها از اولین الزامات شهرستان برای تسهیل رفت و آمد معلولین به مساجد است.

علی اصغر فیروزی رئیس اداره بهزیستی خور و بیابانک در این جلسه ضمن تقدیر و تشکر از فرماندار شهرستان برای تشکیل جلسات کمیته مناسب سازی و شورای سالمندان گزارش کاملی در خصوص مصوبات جلسه قبل شورا و اقدامات و پیگیری های انجام شده ارائه کرد و توجه ویژه اعضاء به اجرای طرح مناسب سازی اماکن عمومی بویژه معابر ، ادارات و مساجد در این شهرستان خواستار شد .

در پایان جلسه پس از بحث و تبادل نظر اعضاء مقرر شد ساختمان جدید جهاد کشاورزی ، دامپزشکی ، محیط زیست و دفتر خانه اسناد رسمی نسبت به رفع نواقص در این زمینه اقدام و در جلسه بعدی کمیته گزارشی ارائه نمایند .

منبع: سفیر خور

IMG_1497.jpg (500×375)

IMG_1473.jpg (500×375)

IMG_1489.jpg (500×375)

IMG_1453.jpg (500×375)